Vonné vosky nabízí vůně podobné vonným svíčkám. Rozdíl je pouze ten, že vosky nemají knot, a tak je můžete používat, aniž byste museli použít oheň. Vonné vosky uvolňují aroma postupně spolu s tím, jak se zahřívají a taví se. Zdrojem tepla může být žárovka, hřející plíšek nebo čajová svíčka, záleží na typu nádobky ve vaší aromalampě.

Aromalampy poháněné ohněm

1. krok

WTst1

Před použitím si aromalampu pečlivě prohlédněte a odstraňte z ní kouskem látky nebo kapesníku veškerý prach. Umístěte zahřívací nádobku nad hořící základnu (pokud jsou tyto dvě části oddělené). Pokud je miska poškozená (prasklá), není to bezpečné a nedoporučujeme ji používat. Taková aromalampa musí být nahrazena!

2. krok

WTst2

Umístěte vonný vosk na misku aromalampy. Pokud je tato miska nesouměrně velká, přidejte více než jeden vosk stejné vůně.

3. krok

WTst3

Zapalte knot čajové svíčky a umístěte ji do aromalampy.

4. krok

WTst4

Až budete s používáním aromalampy hotovi, sfoukněte svíčku.

 

Elektrické aromalampy

1. krok

El_WT_1a1

Umístěte vonný vosk do misky elektrické aromalampy nebo ho zvolna nechte sklouznout do nádobky aromalampy (noční lampičky). Design se liší podle značky, některé vyžadují vosky stavěné přímo pro tu kterou specifickou aromalampu. Nicméně každá aromalampa s miskou na vrchu padne drtivé většině vonných vosků.

2. krok

El_WT_2a

Zapojte elektrickou aromalampu do zásuvky. Zapněte vypínač aromalampy; mnoho aromalamp má malou žárovku, podle které snadno poznáte, jestli je aromalampa zapnutá.

3. krok

El_WT_3

Když skončíte s používáním aromalampy, vypněte ji a vypojte ze zásuvky. Pokud sahá tekutý vosk v aromalampě až po okraj, nechte ho chvíli ztvrdnout, než vypojíte aromalampu ze zásuvky, abyste se vyhnuli vylití vosku. Po vychladnutí vosku ho odstraňte ho z misky pomocí plastového nože, nebo ho nechte v misce, pokud ho budete znovu používat.